Letnia pielęgnacja włosów z Davines

Lato to czas, kiedy moje włosy wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Mam jasne włosy, które pod wpływem słońca uzyskują naturalne, złociste refleksy. To uroczy efekt, niestety letnia aura często jednocześnie przesusza moje włosy. A odpowiednie przygotowanie włosów do wakacji sprawia, że jesienią i zimą będę mieć z nimi mniej problemów.

Mam również stosunkowo dużo włosów, moja pielęgnacja musi być bardzo dokładna. Kilka lat temu pokazywałam na blogu, jakich produktów używam (tekst o ówczesnej pielęgnacji włosów) Nadal jestem wierna olejowaniu włosów i odżywce z Biovaxa. Szampony i maski zmieniałam kilkukrotnie na przestrzeni tych trzech lat. Jakiś czas temu moja znajoma fryzjerka pokazała mi produkty marki Davines. Od kiedy zwracam również uwagę ekologię, staram się wybierać produkty firm, które nie tylko nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale również dbają o środowisko i wykorzystują jego cenne dary. Produkty Davines są nie tylko skuteczne i ekologiczne, ale również niezwykle estetyczne. Bardzo podobają mi się eleganckie, minimalistyczne opakowania. Co więcej, są one neutralne dla środowiska, które spełniają normy Zero Impact®. Oznacza to, że emisja dwutlenku węgla wygenerowana podczas ich produkcji jest rekompensowana przez zalesianie terenów i działania na rzecz ochrony lasów.

Tym razem przetestowałam całą linie Your Hair Assistant. Używałam szamponu prep, odżywki prep mild cream oraz sprayu blowdry primer. Cały zestaw jest w użyciu praktycznie bez przerwy od kwietnia: wydajność tych produktów jest naprawdę niezła (myję włosy mniej więcej raz na trzy dni). Lubię to, że moje włosy są nawilżone i gładkie, ale nie przeciążone nadmiarem produktu. Przy produktach Davines z pewnością pozostanę, ale potestuję sobie różne opcje. Lubię zmieniać kosmetyki, szczególnie szampony, bo mam wrażenie, że przy dłuższym używaniu tego samego włosy się przyzwyczajają i trudniej je domyć.

“TWORZĄC ZRÓWNOWAŻONE PIĘKNO ZACHĘCAMY LUDZI, ABY ZADBAĆ O SIEBIE, ŚRODOWISKO, W KTÓRYM ŻYJĄ I PRACUJĄ, RZECZY KTÓRE KOCHAJĄ.”

Marka Davines ma na celu dbać zarówno o swoich klientów, jak i o środowisko naturalne. Do tej dbałości zachęca też wszystkich swoich odbiorców. Za działalność pro-ekologiczną marka zdobyła wyróżnienie Najlepsza dla Środowiska, które przyznaje amerykańska organizacja BLAB. Zrzesza ona firmy transparentne, działające w poszanowaniu dla natury. Formuła kosmetyków pozbawiona jest parabenów i siarczanów, wzbogacona za to o cenne substancje, takie jak  głęboko nawilżający panthenol. Szampon wspaniale oczyszcza (również z pozostałości wcześniejszej stylizacji), a odżywka o cudownej, kremowej konsystencji sprawia, że włosy są jedwabiste w dotyku. Z kolei specjalny spray primer chroni przed czynnikami zewnętrznymi, pomaga także przy suszeniu i modelowaniu.

XOXO

hauka-sign

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!