Papeteria romantyczki

Ręczne pisanie ma w sobie magię. Dlatego, choć na co dzień pracuję przy komputerze, uważam, że piękne akcesoria papiernicze to nieodzowny atrybut współczesnej romantyczki! Często się zdarza, że musimy coś zapisać, choćby numer telefonu. O ile milej zrobić to w estetycznym notesie, a nie na jakimś świstku.

Co tu dużo mówić – po prostu kocham papeterię. Piękne notesy, kartki czy przybory do pisania – to takie drobiazgi, które cieszą oko na biurku, ale którymi też milej się pracuje. W sklepach papierniczych potrafię zrobić ogromne zakupy, a notesów i kartek jest u mnie zawsze pełno. To taka moja mini-pasja, część upodobania do ładnych przedmiotów. Lubię po prostu otaczać się pięknem!

Zdobycie ładnych przyborów papierniczych nie jest najprostsze. Czasem na perełki można trafić nawet w zwykłych supermarketach. Do tej pory najczęściej ładne notesy i papeterię kupowałam w TK Maxie. To taki sklep ze wszystkim, który nie zawodzi – zawsze można tam coś fajnego wyszperać. Dziś jednak chciałabym przedstawić wam sklep-marzenie.

notes w kwiaty
notes Rifle Paper Co
notes Rifle Paper Co
kartki Rifle Paper Co

Dwie dziewczyny, Kinga i Ela, pod koniec  2015 roku otworzyły Rzeczownik. Już sama nazwa tego miejsca jest cudowna: kojarzy się zarazem z pięknymi przedmiotami, jak i z językiem – a w końcu o zapisywanie słów tutaj chodzi. To najbardziej magiczny sklep papierniczy, jaki kiedykolwiek widziałam. Siedziba i sklep stacjonarny od niedawna mieści się w Warszawie przy ulicy Hożej, ale podstawą jest sklep internetowy. Możecie w nim kupić najróżniejsze akcesoria papiernicze zagranicznych marek – takie, które normalnie są u nas niedostępne. To, jakie cuda wyszukują i sprowadzają do Polski dziewczyny, przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Notesy, przepiśniki, książki, artykuły do pisania, gadżety biurowe – całe mnóstwo cudów. Nie muszę chyba dodawać, że zdecydowanie się na konkretny wybór to niezwykle trudne zadanie?

Otaczanie się takimi ładnymi rzeczami sprawia mi przyjemność. Zapisywanie pomysłów w pięknym notesie wzmaga kreatywność. A może pisałyście kiedyś pamiętnik? Tutaj też dobór zeszytu ma ogromne znaczenie! Ja bardzo lubię zapisywać cytaty, myśli, refleksje w notesie. Zawsze mam przy sobie pióro Lamy i jakiś mały, podręczny notes. Nie korzystam zbyt często z notatnika w telefonie, nie lubię tego.

Cudowne jest także pisanie listów. W fejsbukowej grupie projektu 365 dni #wspódnicy mamy cykliczne akcje korespondencyjne. Dziewczyny wymieniają się listami, kartkami, a czasem nawet drobnymi prezentami. Oczywiście sam gest napisania do kogoś jest wartościowy, ale o ile milej jest stworzyć swój list na pięknej papeterii!

kartki Rifle Paper Co
notes do planowania posiłków
flatlay romantyczny

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam szczególne akcesoria papiernicze o wyjątkowym wzornictwie. Mowa o produktach Rifle Paper Co., które do tej pory były niedostępne w Polsce. Zmieniło się to dzięki dziewczynom z Rzeczownika! Są one jedynym ich dystrybutorem w Polsce.

Rifle Paper Co. jest marką papierniczą i lifestylową z siedzibą w Winter Park na Florydzie, założoną przez Annę i Nathana Bond. Firma tworzy kartki okolicznościowe, zeszyty i czasopisma, druki artystyczne, papier listowy i etui na telefony i mnóstwo innych drobnych gadżetów. Ostatnio zaprojektowali serię kremów we współpracy z L’Occitane en Provence.

flat lay stół

Wzornictwo proponowane przez Rifle jest absolutnie wyjątkowe i  – moim zdaniem – urzekające. To przede wszystkim charakterystyczne kwiaty, które z jednej strony mają w sobie nutę vintage, a z drugiej są bardzo romantyczne. Pojawiają się także wzory nie-kwiatowe, ale wszystkie łączy unikatowa i niemożliwa do pomylenia z czymkolwiek innym kreska. Prace Anny można znaleźć także na ilustracjach do książek (wydali kilka pozycji z literatury dziecięcej), projektuje także tapety, tkaniny, ubrania i akcesoria.

Osobiście jestem zachwycona tą marką. Stylistyka Rifle wpisuje się w moją wizję romantyczności i dlatego z chęcią będę się nią otaczać.

rzeczownik sklep

Papeteria i notesy – Rzeczownik

Zdjęcia – Joanna Zawiślan-Siuda

hauka-sign

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!