Torba w stylu hippie #DIY

Ostatnio wróciłam do DIY i już w czerwcu będę mogła Was zaprosić na mega fajny projekt miesiąca, który powoli powstaje, ale na razie nie mogę zdradzić więcej szczegółów. Tymczasem postanowiłam zacząć od czegoś mniejszego. Zdecydowałam się odświeżyć moją ulubioną plecioną kopertówkę i nadać jej bardzo modny ostatnio klimat hippie. Inspiracją do wykonania tego projektu był filmik znaleziony na platformie Zalando DIY. Zauważyłam również, że jest tam sporo fajnych i prostych pomysłów na ubraniowe DIY, a dodatkowo wszystkie filmiki zostały przygotowane we współpracy z blogerkami z całej Europy. Mam jeszcze kilka pomysłów na ich wykorzystanie. Podaję Wam link do filmu którym się inspirowałam. :-)

Zdecydowałam, że moja torebka będzie ozdobiona pomponami w 3 kolorach. Oczywiście w pasmanterii nie mogłam się zdecydować, ale ostatecznie kupiłam włóczkę żółtą, miętową i różową. Za wszystko zapłaciłam niecałe 20 zł i właściwie był to jedyny wydatek podczas tego projektu. Samo wykonanie pomponów i przyszycie ich zajęło mi ok 30 minut. Odświeżona kopertówka będzie idealnie pasować do zwiewnych sukienek i słomkowego kapelusza. :-)

Potrzebne materiały:

  • kolorowa włóczka
  • nożyczki
  • igła i nitka

torba hippie 9

Krok 1.
Oplatamy włóczkę dookoła 3 palców ok 100 razy. Następnie przewlekamy kawałek włóczki pod spodem, mocno związujemy i dopiero wtedy ściągamy z dłoni.

torba hippie7

Krok 2.
Przecinamy brzegi aby uzyskać pompon.

torba hippie6

Krok 3.
Następnie przycinamy brzegi pomponu, tak aby uzyskać odpowiedni kształt i wielkość.

torba hippie5

Pompony gotowe!

torba hippie4

Krok 4.
Pompony przyszywamy do brzegu torebki.

torba hippie3

torba hippie2

torba hippie

DSC_0180

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!