Wiosna #wsukience

Ta zima była wyjątkowo długa, ale w końcu budzę się do życia. Powietrze już pachnie inaczej. Przesycone jest nadzieją i obietnicą cieplejszych dni. Pąki wiążą się na drzewach, a forsycja zaczyna eksplodować żółtym kolorem. Włosy falują za mną, gdy pędzę po ulicy na moim nowym rowerze. Ludzie zaczynają przesiadywać w parkach i tworzyć zakręcone kolejki do budek z lodami. Wkrótce usiądziemy na świeżym powietrzu i wypijemy powoli chłodne proseczko. Ubierzemy ciemne okulary i wystawimy twarz do słońca. Mroki zimy odejdą gdzieś w kąt, gdy w końcu nadejdzie ten prawdziwie ciepły dzień. Słoneczny, beztroski i dobry.

A gdy w końcu nadejdzie ten dzień, zrzucę z radością spodnie, które królowały przez ostanie miesiące. Wyciągnę z szafy zaspane spódnice i sukienki. Podskoczę i zatańczę w rytm zasłyszanej w radio piosence. Zaśpiewałam głośno i bez wstydu. Z wdzięcznością pożegnam się z wełną i odłożę na półkę kaszmiry. Wkroczę w kwiecistość i w wiosnę. Nie mogę się doczekać lekkości i delikatności. Hauki na wiosnę rozkwitają. Włosy łapią refleksy, policzki się rumienią a oczy błyszczą.

Przyznam się, że w kwiatach czuję się bardziej dziewczęco, niż kobieco. Tak beztrosko i swobodnie. W mojej szafie ostatnio zagościła Aura Sorbier od Marie Zelie. Aura to odcięta w talii midi, która została uszyta z lekkiej wiskozy. Uroku dodają jej guziki i bufki przy rękawach. Dzięki długim rękawom będzie idealna na wczesną wiosnę. Dobra do dżinsowej katany, dużej torby i trampek. Nie mogę się doczekać, aż nie będę musiała do niej ubierać rajstop.

Ostatni weekend spędziłam nad polskim morzem, świętując przy okazji otwarcie pierwszego showroomu Marie Zelie. Apartament ukryty jest w Gdańsku, w Starej Oliwie. Stoi dumnie obok zabytkowych willi, skrywając kobiecy świat pełen piękna. Po przekroczeniu drzwi ukazuje się nam wnętrze o pastelowych, stonowanych kolorach, które jest doskonałym tłem do barwnych sukienek i dodatków.

Zdjęcia: Roksana Wąż
Sukienka: Marie Zélie
Trampki: Superga
Torba i kurtka: Vintage

hauka-sign

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!