Stylowy rower miejski

Rower miejski to dla mnie jeden z symboli lata. Słońce, pikniki, kapelusze, truskawki – to wszystko jest cudowne, ale jednak najcieplejsza pora roku nie byłaby dla mnie pełna bez moich rowerowych przejażdżek. Oczywiście wsiadam na niego już wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwoli, i jeżdżę tak długo, jak to możliwe – jednak to właśnie wakacyjny sezon pozwala mi na eksploatowanie go w pełni. Rezygnuję wtedy z komunikacji miejskiej i z radością przemieszczam się po mieście, pedałując i wożąc skarby w koszyku.

Jako rowerzystka miejska przetestowałam już kilka różnych modeli. Są one zbliżone wyglądem, jednak to szczegóły decydują o komforcie jazdy oraz jakości wykonania. Mój obecny rower miejski, widoczny na zdjęciach, wyprodukowała polska marka Le Grand. Ten model to Madisson 3: ma wszystkie niezbędne dodatki (kosz, tylny bagażnik, podpórkę, dzwonek, oświetlenie), nie jest bardzo ciężki, a za to niezwykle poręczny (koła mają 26 cali, więc są trochę mniejsze, ale za to idealnie dopasowane do mojego wzrostu). Jazda na nim to sama przyjemność.

Rower traktuję trochę jak modny dodatek. Może się to niektórym wydawać zabawne, ale dla mnie estetyka używanych przedmiotów jest bardzo ważna. Dlatego właśnie rowery Le Grand zachwyciły mnie od razu i cieszę się, że zdecydowałam się na jeden z nich. Są po prostu śliczne! Wybór spośród kilku uroczych, pastelowych odcieni był bardzo trudny.

Moim stali czytelnicy wiedzą, że w mojej szafie trudno znaleźć choć jedną parę spodni. Wbrew pozorom, nie utrudnia mi to korzystania z uroków roweru miejskiego! Jeżdżę więc na nim w moich codziennych outfitach. Nie jest to w końcu jazda sportowa, a jedynie zwykłe przemieszczanie się z miejsca na miejsce, zazwyczaj nie mniej męczące od normalnego spaceru. To, na co zwracam uwagę, to długość sukienek i spódnic. Jeśli będą zbyt krótkie, ryzykujemy podwiewanie i pokazywanie bielizny. Ale ponieważ ja sama jestem wielbicielką długości midi, problem w zasadzie mnie nie dotyczy.

A wy, jeździcie latem na rowerze? Traktujecie go tylko jakoś środek transportu czy może raczej, jak dla mnie, stylowy rower miejski staje się czymś więcej?

 

Zdjęcia: MAIA
Sukienka: H&M

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!