365 dni w spódnicy

Po krótkiej nieobecności wracam do Was z nowym projektem 365 dni w spódnicy. Niektóre z Was zauważyły, że na moim instagram stories pojawiały się zdjęcia z #wspódnicy lub #wsukience i zastanawiały się o co chodzi. Dzisiaj już oficjalnie startuję z akcją i wyjaśniam szczegóły.

kb-sesja-3

Dlaczego

Ponad rok temu po przeczytaniu książki Asi Glogazy „Modowa rewolucja” po raz pierwszy poważnie zastanowiłam się nad swoimi stylem i zrozumiałam dlaczego ciągle mimo pełnej szafy miałam poczucie, że nie mam się w co ubrać. Mój problem był raczej standardowy – mnóstwo ubrań, które wyglądały świetnie na wieszaku i zazwyczaj wpisywały się w aktualnie panujący trend, ale kompletnie nie pasowały do mnie i mojego charakteru.

Kiedy zaczęłam analizować swój styl zrozumiałam, że zawsze podświadomie wybierałam spódnice lub sukienki i czułam się w nich bardzo dobrze. To ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu, że właśnie w oparciu o nie powinnam budować swój styl. Wtedy stworzyłam swój pierwszy uniform – była to gładka bawełniana lub jedwabna koszula i spódnica midi z wysokim stanem. Praktycznie przez cały rok kupowałam ubrania i dodatki w oparciu o ten schemat, latem pojawiło się również kilka sukienek. Ze spodni prawie całkowicie zrezygnowałam, miałam jedynie klasyczne dżinsy z COSa i białe materiałowe cygaretki z wysokim stanem.

Latem wpadłam na pomysł, aby podjąć wyzwanie i przez rok chodzić tylko w spódnicach i sukienkach, a przy okazji nadal udoskonalać swoją garderobę. Podzieliłam się tym pomysłem z kilkoma osobami i właściwie to one namówiły mnie, aby zrealizować ten projekt na blogu.

 

kb-sesja-9

Dla kogo?

Przede wszystkim dla siebie, ale być może podczas trwania projektu zainspiruję inne dziewczyny i kobiety do częstszego noszenia spódnic/sukienek. Projekt będzie również inspiracją dla kobiet poszukujących swojego stylu, które cenią elegancję i chcą czuć się kobieco. Dla wszystkich odważnych, które ze mną wezmą udział w tym modowym eksperymencie.

kb-sesja-7

Jak to?

Na blogu zobaczycie przykładowe stylizacje na różne okazje. Będę dzieliła się z Wami poradami, odkryciami, inspiracjami. Sprawdzę, które polskie marki szyją najpiękniejsze sukienki/spódnice. Planuję również testy (w najbliższym czasie test ciepłych rajstop!!) i zestawienia na różne pory roku. Nie zobaczycie tutaj modnych stylizacji, trendów itp. Będą zestawy klasyczne, kobiece, z nutką mojego ukochanego stylu vintage. Bardzo bym chciała, aby spódnica na nowo stała się symbolem kobiecości i niewymuszonej elegancji. Elementem garderoby, który można nosić na co dzień i bez okazji. Mam nadzieję, że podczas trwania tego projektu uda mi się udowodnić, że spódnica i sukienka mogą być podstawą spójnej garderoby przez cały rok.


Chciałabym zaprosić Was również na Facebookową grupę 365 dni #wspódnicy, gdzie możecie wrzucać swoje stylizacje, dzielić się opiniami i dołączyć do społeczności kobiet, które również noszą sukienki/spódnice lub chcą się do nich przekonać. 

kb-sesja-4

Zdjęcia: Joanna Zawiślan
Suknia: Boso
Kwiaty, dekoracje oraz miejsce: Pracownia Babie Lato
Włosy: Fryzjer ślubny

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!