Upominki dla gości weselnych – cukier fiołkowy

Ostatnio zgłosiła się do mnie para z prośbą o poradę w kwestii prezentów dla gości weselnych. Chcieli koniecznie przygotować coś samodzielnie, a że wesele było niewielkie (ok.30 osób) to bardzo zależało im, aby każdy z gości otrzymał coś wyjątkowego. Podesłałam im kilka nietypowych pomysłów, a jednym z nich był cukier fiołkowy, który postanowiłam wykonać i pokazać na blogu. Być może zainspiruje to kogoś do zrobienia podobnego prezentu.

SKŁADNIKI

  • fiołki lub inne kwiaty jadalne (w Krakowie można kupić tutaj)
  • cukier biały drobny
  • Z kwiatuszków odrywamy płatki i ucieramy w moździerzu z kilkoma łyżkami cukru na gładką masę. Fiołkowy cukier wysypujemy na papier do pieczenie i zostawiamy na noc, aby wysechł. Następnego dnia kruszymy niewielkie bryłki cukru lub zostawiamy w takiej formie.

DSC_0292

Jeśli zdecydujecie się podarować komuś cukier fiołkowy przesypcie go do małego słoiczka (mój jest z Nanu Nana) i przewiążcie wstążką. Możecie dołączyć do niego bilecik z dedykacją. Cukier prezentuje się niezwykle uroczo, sama chciałabym otrzymać taki prezent. :-)

Sezon ślubny w pełnym rozkwicie dlatego w ramach inspiracji polecam Wam również mój poprzedni wpis z prostym projektem DIY. Jeśli jednak nie dysponujecie czasem na własnoręczne wykonanie upominków dla gości możecie skorzystać z gotowych rozwiązań, takich jak czekoladki z imionami pary młodej lub mini dżemy.

DSC_0428

Pozdrawiam,

Klaudia

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!