Jak wybrać paletę kolorystyczną ślubu?

paleta

Na co w pierwszej kolejności zwracać uwagę ?

Przede wszystkim warto inspirować się kolorami, które lubimy i którymi się otaczamy. Nie powinniśmy sugerować się trendami, szczególnie jeśli aktualnie modny kolor wcale nam się nie podoba lub nie pasuje do naszej urody. Należy też zwrócić uwagę na to, jakie kolory dominują w miejscu, w którym odbędzie się uroczystość. Warto już przy wyborze miejsca zastanowić się jakie kolory kwiatów czy dodatków będą pasowały do otoczenia. Można inspirować się również kolorami danej pory roku.

Zróbcie tablicę inspiracji

Zachęcam Was również do zrobienia mood bordu, czyli tablicy z inspiracjami. Możecie skorzystać z wygodnej tablicy na Pintereście (moje tablice) lub po prostu drukować, czy wycinać z gazet zdjęcia dekoracji, kwiatów oraz papeterii, które podobają się Wam najbardziej i przywieszać na tablicy korkowej lub wkładać do notesu. Poświęćcie na to nawet kilka tygodni, a następnie przeanalizujcie jakie kolory pojawiają najczęściej w inspiracjach. Zdjęcia, które nie będą pasowały do wybranej palety skasujcie lub wyrzućcie, aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Znajdźcie kolory uzupełniające

Kiedy już zdecydowaliście się na jeden kolor postarajcie się dobrać do niego kilka dodatkowych kolorów w podobnej tonacji. Przykładowo w moim mood bordzie kolorem przewodnim jest pudrowy róż, ale pojawiają się również beże (np. papeteria), zgaszona zieleń (w bukiecie) oraz brzoskwiniowy. Świetnie pasuje tutaj również złoty kolor, który może pojawić się w biżuterii.

Przy wyborze palety kolorystycznej dla klientów często korzystam z programu Adobe Color CC, który wyłapuje kolory z danego zdjęcia i pomaga mi sprawdzić czy kolory do siebie pasują. Pamiętajcie, że spójnie kolorystycznie ślub wymaga ograniczenia się tylko do kilku kolorów, najlepiej jednego głównego i kilku uzupełniających. Powodzenia! :-)

kolaz

Pozdrawiam,

Klaudia

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!