Czas na piknik!

DSC_0042

Lubicie piknikowanie? Ja bardzo!!! Leżenie na kocu wśród drzew, zajadanie się smakołykami, czas spędzony wspólnie z bliskimi – po prostu błogie lenistwo, na które od czasu do czasu możemy sobie pozwolić.

DSC_0079

Zorganizowanie pikniku dla kilku osób wcale nie musi oznaczać wielogodzinnych przygotowań. Wystarczy, że wszystko zaplanujecie wcześniej. Przede wszystkim należy pomyśleć o niezbędnych elementach, mam tutaj na myśli koc i kosz piknikowy. Nie musi on być dodatkowo wyposażony, może być to zwyczajny koszyk wiklinowy. Warto zakupić również  jednorazowe kubki i talerzyki, bądź te wielokrotnego użytku wykonane z lekkiej melaminy. Jeśli jesteście miłośniczkami stylu eko możecie zaopatrzyć się w naczynia wykonane z liści palmowych, które są całkowicie biodegradowalne.

DSC_0093

Przygotowując smaczne przekąski pamiętajcie o tym, aby były to potrawy łatwe do przetransportowania. Można przyrządzić lekką sałatkę, lub zabrać osobno ulubione owoce czy warzywa. Ja skusiłam się na soczyste jabłka i borówki.

DSC_0139

W piknikowym koszu obowiązkowo powinny znaleźć się kanapki. Do ich przygotowania użyjcie swoich ulubionych składników. Jeśli wiecie co lubią Wasi gości zróbcie dla nich specjalnie kanapki, ładnie zapakujcie i podpiszcie. Z pewnością będzie im bardzo miło.

DSC_0127

A na deser chrupiące croissanty z ulubionym dżemem. Muffinki, słodkie bułeczki czy francuskie magdalenki też będą doskonałe. Mniamm!

DSC_0161

Nie zapomnijcie o napojach! Możecie zabrać ulubioną lemoniadę lub sok, ale wino również będzie pysznym dodatkiem, pamiętajcie tylko o przepisach zakazujących spożywanie alkoholu w parkach publicznych.

DSC_0087

Chcecie zaprosić znajomych na piknik? Skorzystajcie z gotowego zaproszenia przygotowanego specjalnie na tę okazję. DO POBRANIA

DSC_0219

Miłego piknikowania!

Pozdrawiam,

Klaudia

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zapraszam Cię do nowego miejsca!
Zobacz!